Mem Ararat, AKP’nin duyurduğu konser vereceği açıklamasını yalanladı

 Diyarbakır AKP  İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, 8-16 Ekim’de düzenlenen Sur Kültür Yolu Festivali’nde Kürt sanatçı Mem Ararat’ın da sahne alacağını duyurmuştu. Sanatçı Mem Ararat, sosyal medya hesabından adının ve konser tarihinin yer aldığı afişi paylaşarak, haberi yalanladı.

Diyarbakır AKP  İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, geçtiğimiz hafta yaptığı aylık basın toplantısında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın organize ettiği, Sur Kültür Yolu Festivali’nin 8-16 Ekim’de düzenleneceğini, festivalde Mardinli Sanatçı Mem Ararat’ın da sahne alacağını duyurmuştu.

Mem Ararat’ın 14 Ekim saat 20.00’da Dağkapı Meydanı’nda konser vereceği duyurulan afiş ise Kültür Bakanlığı’nın çalıştığı ajansın internet sayfasında paylaşıldı.

Sanatçı Mem Ararat, sosyal medya hesabından adının ve konser tarihinin yer aldığı afişi paylaşarak, haberi yalanladı. Ararat, “Bu afiş bilgimiz dışında düzenlenip paylaşılmıştır. Belirtildiği gibi bir konserimiz bulunmamaktadır. Bu haber yalandır. Bu afiş bilgimiz dışında düzenlenip paylaşıldığı için avukatlarımız aracılığıyla hukuki süreci başlatacağız” ifadelerini kullandı.

/tigrishaber/

 

 

İlginizi çekebilir