Deniz Baykal’a kaset kumpası kuran polise 26 yıl hapis

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nda görevliyken KHK ile ihraç edilen komiser yardımcısı Abdül Köksal, “terör örgütü üyesi olmak ve özel hayatın gizliliği ile konut dokunulmazlığını ihlal etmekten” 26 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. FETÖ ile ilişkisi olduğu belirtilen Köksal, aralarında CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın da bulunduğu siyasilerin görüntülerini internet ortamına sızdırmakla da suçlanıyordu.

ve üst düzey kamu görevlileri hakkında sanki suç örgütleriyle ilişkileri varmış gibi gerekçeler sunarak dinleme yaptığı ifade edildi.

BAYKAL’A KURULAN TUZAK

Benzer haberler

Netanyahu: İran Kuzey Kıbrıs’ı terör için kullanıyor

Ürdün ve Katar: Bölge radikalleşebilir

Mahkeme ayrıca, sanığın Ankara’da görev yaptığı sırada, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı siyasilere kaset kumpasıyla, bazı görüntülerinin internet ortamına sızdırılarak özel hayatlarının gizliliğini ihlal ettiği ve yasadışı dinleme yaptığını da belirtti.

ELEKTRİK TESİSATINA KAMERA YERLEŞTİRDİ

Köksal’ın Yenimahalle’de de emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile yakın ilişkisi bulunan G.B isimli kadının ikametine de gizlice girip böcek yerleştirdiğini belirten mahkeme, Deniz Baykal’a kaset kumpasıyla gündeme gelen Nesrin Baytok ile eşi Can Baytok’un da Çankaya Çukurambar’daki evine ait kilidin anahtarını kopyaladığını, ardından gizlice giren sanığın buradaki elektrik tesisatlarının geçtiği kapakların içine gizli kamera yerleştirdiğini ifade etti.

Kaynak: NTV

İlginizi çekebilir