Mazlum Kobani: Türkiye’nin topraklarımıza ve insanlarımıza yönelik saldırılarına meşru karşılık verme hakkımızı kullanacağız

Suriye Demokratik Güçleri  (SDG) Genel Komutanı Mazlum Kobani, Türk savaş uçaklarının Derik’teki İç Güvenlik merkezini bombalamaları üzerine bir açıklama yaptı.

Benzer haberler

BM: Suriye’de gerilimin daha da artmasından derin…

Japonya istihbaratı PKK’yi yasaklı örgüt listesinden çıkardı

Kobani, 29 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili şunları söyledi.

”Derik’teki İç Güvenlik Akademisi’ni hedef alan Türk işgali sonucu narkotikle mücadele güçlerinden 29 kişinin hayatını kaybetmesi göz ardı edilemeyecek vahşi bir suç olduğu kadar, aynı zamanda açık bir insan hakkı ihlalidir. İç Güvenlik Güçleri sivil bir kurum olup, bölgede güvenlik ve istikrarın artırılması amacıyla uluslararası koalisyondan destek almaktadır. Türk işgalinin topraklarımıza ve insanlarımıza yönelik saldırılarına tolerans göstermeyeceğiz ve bunlara karşılık verme konusunda meşru hakkımızı kullanacağız. Tüm halkımızı şehit ailelerinin yanında olmaya ve onları onurlandırmak için resmi törenlere katılmaya çağırıyoruz. Bu zorlu süreçte ailelerimize başsağlığı, şehitlerimize başsağlığı diliyoruz…”

 

İlginizi çekebilir