Mansur Yavaş: Onlar mevsimlik vatansever; çözüm sürecinde yaptıkları PKK ve Öcalan güzellemelerini unutmadık

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Konya’da, seçim koordinasyon merkezi açılışına katıldı. Yavaş, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Onlar mevsimlik vatansever”

”Seçime giderken, Türkiye’nin en önemli sorunları: Suriyeliler, onlara pasaport verilmesi, kiraların artması, pahalılık, işsizlik, liyakatsizlik. Hepsini bir kenara ittiler, sanki bunların hiçbiri yaşanmıyormuş gibi… 2019’da bizler hakkında yaptıkları karalamanın aynısını şimdi de yapmaya başladılar… Çözüm süresi içerisinde yaptıkları PKK ve Öcalan güzellemelerini unutmadık. Onlar mevsimlik vatansever. Yerine göre düşman olurlar yerine göre vatansever olurlar. Biz sapına kadar vatanseveriz, her zaman vatanseveriz. PKK’ya PKK deriz, teröriste terörist deriz. HDP gitti ayrı parti olarak seçime gidiyor. HDP’nin PKK’nın görüşleri belli. Özerklik, federasyon, Türk kelimesinden gıcık kapan, Türk bayrağından gıcık kapan insanlar öyle bir zihniyete sahipler. HÜDAPAR da aynısı. HÜDAPAR da PKK da ‘Ne mutlu Türk’üm’ diyenden rahatsızlar. Ama HDP ayrı parti olarak seçime gidiyor, ancak bu görüşleri savunan HÜDAPAR’a kendi listelerinde yer veriyorlar, Hizbullah’ın uzantısı olan HÜDAPAR’a. Bu büyük bir samimiyetsizlik.”

“Bunlar soğan kafalı diye hakaret etmeye başladılar”

Niye böyle yapıyorlar? Çakarlı araçları kaybetmek istemiyorlar. Çocuklarına 3-5 maaş vermeye devam etmek istiyorlar. Liyakatsiz insanları iş başına getirmeye devam etmek istiyorlar. Sokaktaki sıkıntıyı görmüyorlar. ‘Soğan pahalı’ diyorsunuz. Soğan pahalı diyen dar gelirli insanlara ‘Bunlar soğan kafalı’ diye hakaret etmeye başladılar. Diyorsunuz ki ‘Pahalılık var.’ ‘Yok biz de öyle bir şey yok’ diyorlar. Onların baktığı yerden öyle görünüyor. Milletvekilleri inse pazarları dolaşsa vatandaşın içerisine girse gerçek sıkıntıyı görecekler.

“Şunu istiyorlar; afet de olsa Millet İttifakı’nın belediyeleri orada olmasın, görünmesin”

Benzer haberler

Gazeteci Işık, Evran’ı yazdı: Mücadelesini miras bıraktı;…

Kılıçdaroğlu: Bazı sorunlar belediye başkanlarının elinde…

‘Deprem bölgesinde bizleri görmemişler.’ Şimdi eğer, Sayın Cumhurbaşkanı, Kahramanmaraş’a gelecek diye yolun kenarındaki Ankara Büyükşehir’in çadırlarını ortadan kaldırırsanız, onları da AFAD’a koyarsınız görmez. Doğru bilgilendirmiyorlar. Yine bir Hatay Havaalanı meselesi oldu. O kadar fotoğraf var o kadar görüntü var. ‘Hayır Ankara Büyükşehir Belediyesi orada yok.’ Biz siz övsün diye gitmedik ki oraya. Orada depremden dolayı zorluk çeken insanlara bir an evvel yardımcı olmak için gittik. Ve şunu söylüyorum bin, 400 belediyenin tamamı deprem bölgelerindeydi. Hiç birisini ayırmadan hepsinden Allah razı olsun. Böyle günde biz orada olmayacağız da ne zaman olacağız? Daha öncesinde Sinop’a gitmek istedik göndermediler. Yangınlara itfaiye su gönderdik, ne işiniz var burada dediler. Şunu istiyorlar; afet de olsa Millet İttifakı’nın belediyeleri orada olmasın görünmesin.

Nerede bir problem var, onlar yukarıdan talimat bekleyen kadar Millet İttifakı belediyeleri zaten gereğini yapmış oluyor. ‘Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız’ diye söz vermiştik. Yine geçen yıl ekonomik sıkıntılar nedeniyle insanlar evlerde ısınamıyor, doğal gaz alamıyorlardı gelen zamlar dolayısıyla. Geçen yılda üç taksit 500 500 500, bu yıl da üç taksit olmak üzere 200 bin aileye doğal gaz yardımı yapmak suretiyle, o destek alan ailelerin çocuklarının üşümesine engel olduk. Bu sene de söz vermişlerdi. Mayıs ayına gelince bir aylık bedava, verdiler havalar ısındıktan sonra, bir de mutfaklardaki gazları. İyi gaz veriyorlar Allah razı olsun.

“15 Mayıs’tan sonra inşallah doğrudan atama yoluyla mülakatla kaç kişi alınmış bunları göstereceğiz”

 Mülakatı şimdi kaldırdılar. Ama bu ayda da biliyorsunuz epey bir mülakatla insan aldılar. 15 Mayıs’tan sonra inşallah doğrudan atama yoluyla mülakatla kaç kişi alınmış bunları göstereceğiz. Görsün insanlar nasıl ayrılmış, bazı insanların nasıl ayrıcalığı var. İktidardaki bir partinin üst yöneticisi ve onların yakınıysanız işiniz hazır.

Haşa, kendilerini Allah yerine koyup herkesi yaftalamaya başladılar. Bitti artık. Söyleyecek sözü kalmayan insan bağırırmış. Bağırıp, hakaret ederek insanları yönlendiremezsiniz. Bu insanlar sokakta yaşadıklarını biliyor. Ödediği kirayı biliyor. Ama bunlar suçlu değil… Bu haftanın teröristi de kasaplar oldu.”

 

/Kaynak: T24/

İlginizi çekebilir