Kremlin: Batı’nın vereceği tanklar hiçbir şeyi değiştirmeyecek

Kremlin’den bugün NATO’ya üye ülkelerin savunma bakanları ve genelkurmay başkanlarının Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde Ukrayna’ya askeri yardımları ele almak için yaptıkları toplantıya ilişkin bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya ilave tank tedarik etmesinin savaşın gidişatını değiştirmeyeceği ve Batı’nın Ukrayna’nın savaş alanında zafer elde edebileceği şeklindeki “yanılgısından” pişmanlık duyacağı belirtildi.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, “Bu gibi teçhizatların Ukrayna’ya tedarikinin temelde hiçbir şey değiştirmeyeceğini, aksine Ukrayna ve Ukrayna halkının sorunlarını arttıracağını defalarca yineledik” dedi.

Peskov, ileri teknoloji ürünü silahların Ukrayna’ya tedarikinin çatışmaların tırmandığı anlamına gelip gelmediği yönündeki bir soruya, “NATO ülkelerinin bu çatışmada dolaylı olarak ve bazen de doğrudan katılımının arttığını görüyoruz. Ukrayna’nın savaş alanında başarılı olacağı yönündeki yanılgıya bağlılık olduğunu fark ediyoruz. Bu, Batı toplumunun pişmanlık duyacağı dramatik bir yanılgıdır” dedi.

Benzer haberler

Zelenskiy: Avrupa Birliği, Ukrayna’nın barış formülünü…

İran’da kameralı tesettür kontrolleri başlıyor

Rus televizyonundaki yorumcular da benzer bir tavır takındı.

Televizyon kanalı Rusya 1’de program yapan Dimitri Kulikov, Ramstein’daki toplantının, Batı’nın Rusya’yı mağlup etme konusunda “derinden kaygılı” olduğunu gösterdiğini söyledi.

 

/VOA/

İlginizi çekebilir