Komela Genel Sekreteri Mohtadi: Hamas’ın terörünü ve insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınıyoruz

”Uluslararası camiaya ve tüm Ortadoğu halkına şunu söylüyoruz: Dünkü yürek parçalayan resimlere bakın, Velayet el Fakih rejiminin ve onun vekil teröristlerinin etkisi altındaki Ortadoğu’nun tablosu budur. Aslında bütün Ortadoğu’yu ateşe veren İran rejimidir…”

İran Kürdistanı Komela Parti Genel Sekreteri Abdullah Mohtadi, Hamas’ın dünkü İsrail saldırısıyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

”Dün Hamas teröristlerinin İsrail’e saldırısı ve bu ülkenin kadın, çocuk ve yaşlılarının öldürülmesi ve rehin alınması, ev ev aranması ve ailelerin ve vatandaşların öldürülmesi küresel çapta geniş bir kınama dalgasıyla karşılaştı. Teröristlerin bu suçlara ilişkin dehşet verici ve yürek parçalayıcı görüntülerin yayınlanması, IŞİD’in yöntemlerini anımsatarak, halk arasında güç göstermek ve korku yaratmak amacıyla tasarlanmıştı, ancak gerçekte bu, herkeste tiksinti uyandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Benzer haberler

Bu terör ve insanlık dışı saldırıları şiddetle kınarken, bu suçların kurbanlarının ailelerine, hayatta kalanlara ve İsrail halkına başsağlığı ve taziyelerimizi iletiyoruz. Bu arada, kimsenin gözünden saklanmamalı, İslam Cumhuriyeti’nin temel rolü, Ortadoğu’daki Hamas örgütünü ve diğer vekil terörist grupları teşvik etmek, eğitmek, donatmak ve bunlara mali, silah ve istihbarat desteği sağlamaktır.

Uluslararası camiaya ve tüm Ortadoğu halkına şunu söylüyoruz: Dünkü yürek parçalayan resimlere bakın, Velayet el Fakih rejiminin ve onun vekil teröristlerinin etkisi altındaki Ortadoğu’nun tablosu budur. Aslında bütün Ortadoğu’yu ateşe veren İran rejimidir. Yılanın başı Tahran’dadır. İslam Cumhuriyeti rejimi, tüm eylemlerini ikiyüzlü bir şekilde Filistin halkını destekleme kisvesi altında sunuyor; ancak bu rejimin Ortadoğu’da Araplar ile İsrail arasında her türlü barış ve anlayışın önünde bir düşman ve engel olduğunu bilmeyen var mı?

Doğu ve bu tür terör eylemleri sadece Filistin halkının acı ve ızdıraplarına sebep olmakla kalmıyor, onları azaltmıyor, meşru haklarını almaya yaklaştırmıyor ama bu ihtimali her zamankinden daha da karanlık hale getiriyor. Hamas teröristlerinin İsrail vatandaşlarına yaptığı şey, İran İslam Cumhuriyeti rejiminin kırk yılı aşkın süredir halkına karşı kullandığı yöntemlerin aynısını kullanmaktır. Kürdistan, rejimin bu kırk yılda uyguladığı baskı, şiddet ve suçların çarpıcı bir örneğidir. Bu rejim, İran halkını temsil etmemekle birlikte, İran halkının iradesine ve çıkarlarına aykırı olarak yıkıcı ve şeytani bölgesel politikalar yürütmekte ve bu şekilde mali ve insan kaynaklarını israf etmekten ve yatırımları boşa çıkarmaktan çekinmemektedir.

İran halkı kara toprakta. İran rejiminden kurtulmadan Ortadoğu’da rahatlığın, kalkınmanın, güvenliğin, barışın ve ilerlemenin mümkün olmayacağını defalarca söyledik. Uluslararası topluma mesajımız şudur: İslam Cumhuriyeti rejimini yatıştırmayın, İran halkını destekleyin.”

İlginizi çekebilir