Kılıçdaroğlu’ndan Mersin açıklaması: Yalan söylediniz, DNA raporunu açıklayın!

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik HPG saldırısının ardından hükümetin CHP’yi hedef alarak açıklama yapmasına tepki gösterdi.

İktidara yakın medya, polisevine 26 Eylül’de düzenlenen saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen Dilşah Ercan’ın CHP tarafından 2012 yılında hazırlanan ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda adının geçtiği iddialarını gündeme getirmişti.

HPG ise bugün yaptığı açıklamada saldırıyı üstlenmiş ve Ercan’ın saldırıda yer almadığını bildirmişti.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

”İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı.

Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz.

Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz.

Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz.”

/ rd /
İlginizi çekebilir