Kılıçdaroğlu’ndan ‘Ekrem’e karşı Özgür derim’ diyen Bahçeli’ye: Önce milli paramıza sahip çıksın

Kılıçdaroğlu, “Artık parti içi tartışmaları bir tarafa bırakıyoruz, ülkenin sorunlarına odaklanıyoruz” dedi. CHP lideri, Bahçeli’nin “Ekrem’e karşı Özgür” derim açıklamasına da yanıt verdi.

 

Seçim sonrası değişim tartışmalarıyla çalkalanan ve Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile bakanlık anlaşması yaptığının ortaya çıkması sonrası tepkilerin hedefine yerleşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık parti içi tartışmaları bir tarafa bırakıyoruz, ülkenin sorunlarına odaklanıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, “CHP’de sınıf arkadaşım devam etmezse Ekrem’e karşı Özgür derim” açıklamasını yapan MHP lideri Devlet Bahçeli’ye de “Önce milli paramıza sahip çıksın” yanıtını verdi.

Benzer haberler

Sözcü yazarı Aytunç Erkin’e konuşan Kılıçdaroğlu, son dönemde partisine ilişkin yaşanan tartışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

muhalif tabanda seçim sonrası yaşanan hayal kırıklığına ilişkin olarak, “Umutsuzluk değil. Toplumun bir travma yaşadığını kabul ediyorum. Bunu karabasana, umutsuzluğa çevirmek gibi bir geleneğimiz yok ve olamaz. Böyle olmamalı. O zaman her şeyi bırakacağım demektir. Biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Bütün bu rezaletlere karşı tek sesini çıkaran biziz” yorumunu yaptı.

 

CHP’nin dışarıdan dizayn edildiğini düşündüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Medyada yazılanlara dikkatle bakıyoruz. Bunların içinde haklı eleştiriler de var ama hiç kullanmadığımız cümleler de. Bunların içinde trol hesaplar var. Bazen bu trol hesaplara inananlar ya da inanmayanlar var. Bunları doğrulatmak için gazeteci titizliğiyle araştıranlar da var. Sorun bu değil! Önümüzde ciddi bir sorun var ve bu sorunun adı ekonomi. Gerçekten mutfakta yangın var ve vatandaş bunu görüyor. Vatandaş gazetelerde sadece CHP’nin konuşulması, içişlerine müdahale edilmesi, CHP’nin bir anlamda dışarıdan dizayn edilmeye çalışılmasını içine sindiremiyor. Biz de sindiremiyoruz.”

İlginizi çekebilir