Kılıçdaroğlu’na İstanbul’da Kürtçe müzik yapan sanatçıların engellenmesi soruldu: Ekrem Bey’e ileteceğim

CHP lideri Kılıçdaroğlu,  “İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtaların Kürtçe müzik engeline karşı bir şey yapacak mısınız?” sorusuna, “Hepimiz insanız, eksiğimiz olabilir. Bu eksikliğin telafisi için elimden geleni yaparım” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstabul’daki “Helalleşme Buluşması”na katıldı.

Programa katılan bazı vatandaşlar helalleşme konusunda açıklamalarda bulundu.

Benzer haberler

Sur Belediyesi Meclis üyelerinin görev yetkisine de kayyum…

Erdoğan, Bahçeli’yi evinde ziyaret etti

Kılıçdaroğlu, “Kavga eden bir Türkiye istemiyoruz. Barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Kamplaşmayı siyaset kurumu yapıyorsa, geniş kitlelerde derin yaralar açıyor. Bu derin yaralar hem insan olarak bize, hem ülke olarak Türkiye’ye büyük zararlar veriyor. Güzel konuşmalar yapıldı. Ben bu konuşmaları değişik illerde değişik kişilerden de dinledim” dedi.

Öte yandan programda Kılıçdaroğlu’na soru yönelten bir vatandaş, “HDP’ye çağrı yapıp helallik isteyecek misiniz ve İBB zabıtaları Kürtçe müzik yapmamaları için sokak sanatçılarını engelliyor. Buna karşı bir şey yapacak mısınız?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Ekrem Bey’e telefon açar bu söylediklerinizi iletirim. Ekrem Bey’in sokak sanatçılarına büyük değer verdiğini biliyorum. Onları belli yerlerde istihdam ettiğini biliyorum. Bunun için çaba sarf ettiğini biliyorum. Hepimiz insanız, eksiğimiz olabilir. Bu eksikliğin telafisi için elimden geleni yaparım. Ayrıca telefon numaranızı verin, Ekrem Bey sizi kendisi de arar” şeklinde yanıt verdi.

 

/rd/

İlginizi çekebilir