Kılıçdaroğlu: Yüksek Seçim Kurulu’na güvenmiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki haftalık grup toplantısında konuştu. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK), güvenmediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Eğer YSK’ya güvenseydik sandık güvenliği için çalışmazdık” dedi:

“YSK’ya güvenmediğimi Mısır’daki sağır sultan duydu. YSK’nin hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz YSK’ye başvursak, YSK gelip hukuka, anayasaya uygun bir karar verecek.

“Eğer YSK’ye güvenseydik zaten biz sandık güvenliği için çalışmazdık. Biz YSK’ya güvenmiyoruz arkadaş bu kadar açık. İradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir, hakim denmez. Hala bunu öğrenemediniz mi, hala bunu bilmiyor musunuz?”

“İstanbul seçimlerini alalım, aynı zarfın içinde 4 oy konuluyor. Talimat geliyor, seçimi iptal ediyor. Ben de bu kararı alanlara ‘çete’ dedim. Şimdi ‘YSK değişti’ diyorlar, evet değişti. Eskiden kalemini satmayan iradeli kişiler vardı şimdi onları da temizlediler.”

İsveç tepkisi

Kılıçdaroğlu İsveç’teki Kur’an yakmak eylemiyle ilgili de yorumlarda bulundu:

“İsveç’te iğrenç bir olay oldu. Bir soytarıyı getirdiler ve ona bir provokasyon eylemi yaptırdılar. Kutsal kitabımızı elçilik önünde yaktı. Amacının ne olduğu o kadar aşikar ki resmi görmek için özel bir zekaya sahip olmak gerekmiyor.

“Üzülerek ifade edeyim, İsveç yönetimi devlet zekasından yoksun seyretti durdu. Bu oyunun oynanmasına açıkça izin verdiler. O pislik o kadar alçalmış bir adam ki iğrenme duygusundan başka bir şey hissetmiyoruz. Her inanca saygılıyız, inançlara saygı göstermek insan olmanın da bir gereğidir.”

‘Yeter söz milletindir’

Erdoğan ‘Yeter söz milletindir diyor’. Kazanmak için bütün tuşlara basmış durumda. Bak Erdoğan bozuk saat bile günde 2 doğruyu gösterir.

“Yeterse senin saraylarına yeter, yeterse senin mafya babalarına, uyuşturucu baronlarına yeter. Yeterse Sinan Ateş’i öldürttüğünüz torbacılara yeter.

“Yeterse her türlü pisliği ülkemize sokan fotoromanına yeter. Yeterse senin o kadınlara küfreten diline yeter. Evet yeter söz milletindir!”

/bbc/

İlginizi çekebilir