Kılıçdaroğlu: Terör bir insanlık suçudur; teröre karşı ortak mücadele edeceğiz

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın kendisini hedef alan söylemlerine ilişkin olarak, “Hangi iftiraları atacağız diye sıraya girmişler. Yok terör yok şu örgüt, yok masanın altı yok masanın üstü. Terör, bir insanlık suçudur. Kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı ortak mücadele edeceğiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Giresun’daki mitingde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Ayrışmadan bıktık. Kucaklaşalım, bir araya gelelim, sohbet edelim. Bu ülkenin dünya kadar sorununu çözelim. Bunu yapacağız, bu ülkeye huzuru ve evlere bereketi getireceğiz.

Giresun deyince Türkiye’nin en iyi fındığını herkes biliyor… Dünya da bunu çok iyi biliyor. Karadeniz bölgesi için çay ve fındık stratejik üründür. Karadeniz’de yetişen fındık dünya için de değerli bir üründür.

Elin oğlu bizim ürettiğimiz fındıktan milyar dolarlar kazanıyor, bunu üreten Karadenizli kazanamıyor. Nasıl oluyor da bizim döktüğümüz alın terini başkaları kazanıyor? Her şeyi dolara bağladı, köprüye geçiş, kendisine maaş, e bu fındığı da o zaman dolar yap! Kilosu 4 dolar! Bunun büyük bir kısmı zaten yüzde 90’ı dışarı ihraç ediliyor. 4 dolar yaparsın, sabit fiyat olur ve üretici her yıl ne kadar kazanacağını, üreteceğini bilir. Sözüm söz, fındık 4 doların altına düşmeyecek!

Şimdi diyecekler ki sen parayı nereden bulacaksın… Sen beşli çetelere dolar buluyorsun, euro buluyorsun, fındıkçıya gelince parayı nereden bulacaksın diyorsun. Onlardan söke söke alacağım ve size vereceğim. 

Bu milleti kuru soğana bile mahkûm ettiler. Çözeceğim! 

Hangi iftiraları atacağız diye sıraya girmişler. Yok terör yok şu örgüt, yok masanın altı yok masanın üstü. Terör, bir insanlık suçudur. Kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı ortak mücadele edeceğiz. 

Yeteri kadar kamplaştı bu ülke, artık kamplaşmadan çıkmalı. Elin oğlu büyüyor, biz gittikçe küçülüyoruz. Gençlerimiz yurt dışında arıyor geleceklerini. 

Bütün köy okullarını açacağım, öğretmenler olacak. 

Ekrem Başkan’ın güzel bir sözü var: Her şey çok güzel olacak! Bu ülkeye baharlar gelecek!”

/Kaynak: T24/

İlginizi çekebilir