Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı zirvesinden sonra TİP ve Sol Parti ile görüşüyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın (3 Şubat), önce SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, ardından Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

T24‘ün sorusunu yanıtlayan SOL Partili üst düzey bir yetkili, yarınki ziyaretin kendileri için de bir sürpriz olduğunu belirtti.

Millet İttifakı’nın ‘cumhurbaşkanı adayı’ gündemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası 6 Mart günü tekrar bir araya gelme kararı aldı. Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından liderlerin imzasıyla yayımlanan açıklamada, “Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz” denildi.

Genel Başkan Akşener toplantının ardından milletvekilleri, divan başkanlığı üyeleri, başdanışmanları ve yetkili kurulları ile Genel Merkez’de görüşme kararı aldı.

Yarın iki parti ile görüşecek

CHP liderinin ise yarın iki görüşme gerçekleştireceği öğrenildi. Kılıçdaroğlu yarın saat 13:30’da SOL Parti Genel Merkezi’nde Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ile ardından saat 14:30’da TBMM’de Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

SOL Parti: Yarım saat önce arandık

Sol Parti’den üst düzey bir yetkili, T24’ün ziyaretle ilgili sorusu üzerine yarınki ziyaretin kendileri için de bir sürpriz olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “CHP özel kalemi tarafından yarım saat önce arandık. Deprem sonrası yapmış olduğumuz çalışmalar konusunda hem bir tebrik hem de bir deneyim paylaşımı yapmak istediklerini aynı zamanda İstanbul’da parti üyelerimizin gözaltına alınmasına yönelik geçmiş olsun ziyareti olacağı söylendi.”

/t24/

İlginizi çekebilir