Kılıçdaroğlu: Bazı anketlerde kararsızlar olduğu söyleniyor; kararlılığımızı, çözümlerimizi onlara anlatacaksınız

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bazı anketlerde kararsızlar olduğu söyleniyor. Kararlılığımızı, çözümlerimizi onlara anlatacaksınız. Sevgiyle, hoşgörüyle, kararlılıkla anlatacaksınız. Bunlar kararlı, bunlar çözümler konusunda hazırlar, ülkeyi artık teslim edebiliriz, var olan sorunların tek çözümü CHP diyeceklerdir.

Niçin diyecekler? Memleketin iyi yönetilmediğini görüyorlar. Her kafadan bir sesin çıktığını görüyorlar. Bir bakanın söylediğini bir başka bakanın yalanladığını görüyorlar.

İktidar olduğunda bütün Türkiye’yi kucaklayan, ayrıştırmayan, kavgalı bir dil yerine barışçıl bir dil kullanan bir iktidara ihtiyaç var. O iktidarın adı Millet İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Havuz medyası ne söylerse söylesin vatandaşımız neyin ne olduğunu biliyor. 21. yüzyılın Türkiyesi’nde uzun süredir bir kişinin hegemonyasında yönetilen Türkiye’de 3 milyon 449 bin 344 ailenin, iş yerinin elektriği kesildi. Ortalama 3,5 milyon hanede elektrik yok. Vatandaş bunu yaşıyor, görüyor.

Elektrik ödenmiyor ama 1 milyon hanenin de doğal gazı kesildi kışın ortasında. İktidar sahipleri bunun ne kadar farkında.

Her mağdurun yanında olmak bizim görevimiz.

İşsizlik… Talimat veriyorlar ‘işsizlik azaldı’ diye. Siz onu benim külahıma anlatın, ne azalması. Onlara göre Türkiye’de iş var ama işsizler iş beğenmiyorlar. Halka böyle söylüyorlar. Aldatmak istiyorlar halkı, kandırmak istiyorlar ama gerçekler öyle değil.

Şanlıurfa’da 60 temizlik işçisi ilanı için 53 bin 224 kişi başvuruyor. Hani beğenmiyorlardı?

Ergün Poyraz saldırıya uğradı, yoğun bakımda. Eşiyle tanıştım. Bugüne kadar saldırıya uğrayan gazeteciler dolayısıyla hapse giren oldu mu, olmadı. Ama bir tweet dolayısıyla öğrenciler, insanlar hapse atıldı. Ergün Poyraz’a şifalar diliyoruz. 

Çocuğun yeterli beslenmesi evrensel bir haktır. Bir anne çocuğuna süt, et veremiyorsa ve bir kurumun başındaki kişi “Kuyrukları bitirmek için ete zam yapalım” diyorsa bunu sıradan bir basın toplantısı yaparak anlatırsanız bu böyle olmaz. Oraya gitmelisiniz. Onun önünde açıklamalısınız. Haksızlığın ne olduğunu söylemeli, yanlışları dillendirmelisiniz.

“Kılıçdaroğlu gitti kapılar kapandı…” diyorlar. Ben kapılar açılsın diye değil, evlatlarımızın hakkını korumak için oradayım. “Efendim bakandan randevu alsaydı” diyorlar. Benim muhattabım bakan değil, Et ve Süt Kurumu. 

Rizeli kardeşlerime söylüyorum. Kesintisiz oy veriyorsunuz. Sizin alın terinizi başkalarına peşkeş çekiyorlar. Tonlarca kaçak çay geliyor.

 

/Gerçek Gündem/

İlginizi çekebilir