Kerkük: Bağdat abluka altındaki Kürt mahallelere heyet gönderdi

 Irak Başbakanını temsilen oluşturulan bir heyet, Kerkük’ün abluka altındaki Newroz mahallesinde incelemelerde bulundu. Heyete başkanlık yapan Dr. Amir Ciburi, mahalle sakinlerinin taleplerini Başbakan Sudani’ye sunacaklarını söyledi.

Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani’yi temsil eden ve Dr. Amir Ciburi’nin başkanlık ettiği heyet, Irak ordusu tarafından ablukaya alınan Kerkük’ün Newroz mahallesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Heyet, Irak ordusu güçlerince ablukaya alınan evleri ve sokakları yerinde inceleyerek halkla görüş alışverişinde bulundu.

 ‘TALEPLERİ BAŞBAKANA SUNACAĞIZ’

Benzer haberler

İstanbul seçimleri: Son altı anketin sonuçları açıklandı

Mazlum Kobani’den Mesud Barzani’ye başsağlığı…

 Heyet, inceleme ve görüşmeler gerçekleştirdikten sonra açıklama yaptı. Heyete başkanlık eden Dr. Amir Ciburi, başbakanın talimatı üzerine mahalleyi ziyaret ettiklerini ve Kerkük halkının taleplerini dinlemek istediklerini belirterek, “Bizler, mahalle sakinlerinin taleplerini Başbakana sunacağız. Hiçbir sorun çözümsüz değildir.”

 ‘TOPLANTILAR YARIN DEVAM EDECEK’

 Heyetle birlikte halkla gerçekleştiren toplantıya katılan YNK’li Hakim Elmas Fazıl ise, gerçekleştirilen toplantılara ilişkin Rojnews’e konuştu. Fazıl, toplantıların devam edeceğini ifade ederek, “Başbakan talimatıyla bir heyet oluşturuldu ve bu heyet Newroz Mahallesini ziyaret etti. Halkın haklarını garanti altına alan tüm belgeleri gelen heyete verdik. Bizler evlerin ya satılmasını ya da halka kiraya verilmesini istedik. Evlerin sahibi devlettir, Savunma Bakanlığı değildir. Yarın, toplantılara devam edilecek. Heyet, çalışmalarında şeffaf olacak” dedi. 

 

/MA/

İlginizi çekebilir