Kemal Bülbül: Kobane Davası hukukla alakası olmayan garabet davasıdır

Yarın başlayacak Kobanê Davası’na dikkat çeken HDP’li Kemal Bülbül, “Kobane Kumpas Davası bir hukuk davası değil partimize karşı suç işlemenin ortaya çıkardığı hukukla alakası olmayan bir garabettir” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya İl Örgütü, yarın 13’üncü grup duruşmaları başlayacak Kobanê Davası için basın açıklaması gerçekleştirdi. HDP Antalya İl Örgütü önünde yapılan açıklamaya HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve çok sayıda kişi katıldı. Açıklamada “Kumpas davalarınız bizi yıldıramaz” pankartı açıldı.

‘GARABET DAVASI’

Benzer haberler

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı ‘Yapay Zeka Güvenlik…

Senato Dış İlişkiler Komisyonu’nun yeni başkanı:…

Açıklamada konuşan Bülbül, partilerine dönük hakaret edenlerin hukuk ve demokrasi önünde suç işlediğini ifade etti. Kobane Davası’nın bir hukuk davası değil partilerine yönelik işlenmiş bir suç olduğunun altını çizen Bülbül, “Kobane Kumpas Davası  bir hukuk davası değil partimize karşı suç işlemenin ortaya çıkardığı hukukla alakası olmayan bir garabettir. Kobane direnişi sırasında meydana çıkmak Kobane’nin Efrin’in Rojava Bölgesinin işgal edilmesine karşı demokratik tepkiyi göstermek ala uç değildir. Biz  o zaman suç işlemedik şu anda da suç işlemiyoruz. İşid çeteleri Şengal’den başlayarak kadınları ve çocukları taciz ederek 21’inci yüzyılda utanıp sıkılmadan her türlü kepazeliği yaparak meydanlarda sattılar ey insanlık. Aynı İşid Ankara Gar’da 103 insanımızı katletti. Diyarbakır’da mitingimize aldırdı. Oda yetmedi, İzmir’de Deniz Poyraz’ı katletti. İçeri girip bizi katledenler sizden hukuk beklemiyoruz. Halkın ve demokrasinin önünden çekilin. Katilleri yönlendirecek oyunlar düzenleyeceğinize demokrasinin önünü açın. Biz sizi yargılarken hukuk hakları kaldırılıyorsa o hukuku yeniden düzenleyeceğiz” dedi.

SINIR ÖTESİ OPERASYONLARA TEPKİ

Sınır ötesi operasyonlara da tepki gösteren Bülbül, “Şu anda sınır ötesi operasyonla her gün askerler ölüyor. AKP suç işliyorsun artık. O ölen askerlerin sorumlusu sensin AKP. Bunun hesabını da soracağız. Biz ne Kürt ne de Türk gencinin ölmesini istemiyoruz. Gelin el ele verelim bu zulme, pahalılığa karşı, Türkiye’nin demokrasisi için mücadele edelim” ifadelerini kullandı.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir