Karayılan sordu: Biz Kürtler neden birleşmiyoruz

HPG Ana Karargah Komutanı Murat Karayılan Sterk TV’ye açıklamalarda bulundu.

Türk ordusunun 10 Şubat’ta Gare’ye yaptığı operasyonda yaşananların araştırılması için uluslararası kurumlara çağrı yapan Karayılan, ‘’ Gelsin burada araştırma yapsınlar. Günler geçmesine rağmen hala o mağaraya kokudan girilemiyor.  Şehit olan arkadaşlarımızın naaşları üzerinde de araştırma yapabilirler.’’ dedi.

‘’Biz varlık mücadelesi veriyoruz, onlar bizi tamamen yok etmek istiyorlar, ama şu gerçeği de anlamıyorlar; PKK savaşla bitmez, büyür, bizi bitiremezsiniz, biz bu yola canımızı koymuşuz” dedi.’ 

Kürtlerin birleşmesi gerektiğini belirten Karayılan şöyle devam etti:

‘’Bütün Türk kesimleri Kürtlere karşı birleşiyorlar da Biz Kürtler neden birleşmiyoruz? Düşman aramızda düşmanlık çıkarmak büyük çaba sarf ediyor. Bu süreçte Kürtler arasındaki birlik çok önemli. Biz bunun deyince sanki sadece PKK’nin ihtiyacı varmış gibi yorumluyor. Hayır, hepimizin buna ihtiyacı var. YNK, Goran, Başur, Rojava tüm partilerin sorumluluğu vardır. Ama biz PKK ve KDP’nin sorumluluğu önemlidir. Kürtler olarak bu önemli süreçte kendi aramızdaki sorunları çözmemiz gerek. Sorumlu bir yaklaşım gerek. Kürt siyaseti taktik değil stratejik yaklaşmalı. Dönem stratejik bir dönemdir.

Kendi arasında ittifak yapan düşman sadece PKK’ye karşı değil tüm Kürtlere karşı hareket ediyor. Ama Kürtler olarak kazanacağımıza inanıyorum ve düşman oyunlarını boşa çıkarırız…’’

Birlik karşıtı tutumlara, provokasyonlara ve psikolojik operasyonlara karşı duyarlı olunması gerektiği belirten Karayılan şunları söyledi:

PKK, KDP ve diğer tüm partiler olarak yapıcı yaklaşmamız lazım. Buna açığız. DÜşman çelişkilerimizi derinleştirmek istiyor. Bazı provokasyonlar yapmak isteyeceklerdir. Onların hayali Kürtleri birbirine düşürüp kazanmak ve Kürtlere kaybettirmek istiyorlar.

Abdullah Ağar bir katildir. Provokasyon yapmak istedi. Peşmergenin Türk askeri kıyafetini giydiği yalanını yayarak bizi karşı karşıya getirmek istedi.

Ayrıntılar gelecek…

 

İlginizi çekebilir