İzmir’de tutuklu ailelerine yardım ettikleri için 47 kişi daha gözaltına alındı

İzmir’de cezaevinde olan kişilerin yakınlarına maddi yardımda bulundukları ve yurtdışından gönderilen yardımları ihtiyacı olan ailelere dağıttıkları için 47 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin evlerindeki para ve ziynet eşyaları ile 2 F serisi Amerikan dolarına da ‘örgüt’ delili olduğu gerekçesiyle el konuldu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İzmir, İstanbul, Ankara, Samsun ve Muğla’da 40 eve baskın yapıldı ve haklarında yakalama kararı bulunan 54 kişiden 47’si gözaltına alındı.

Bu evlerde bulunan 180 bin 305 TL, 400 euro ve 4 bin 900 dolar ve 47 ziynet eşyasına el konuldu. Ayrıca evlerde 2 adet F serisinden dolara da ‘suç unsuru’ olarak el konuldu.

Benzer haberler

Ameri, Deyrizor’da İran destekli milislere hava…

İzmir’de gözaltına alınan 5 kadın tutuklandı

Gözaltına alınan kişilerin Gülen cemaati mensuplarına maddi yardımda bulunan kişiler olduğu ve yurtdışından gönderilen paraları yardıma ihtiyacı olan ailelere teslim ettikleri belirtildi.

İzmir Emniyet’inden yapılan açıklamada, yardımların ATM’den kartsız işlemle, kargo ve elden olmak üzere üç şekilde yapıldığı duyuruldu.

Kaynak: Kronos

İlginizi çekebilir