İYİ Parti sözcüsü Zorlu: Millet İttifakı 2 Mart’ta 13. Cumhurbaşkanını belirleyecek

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Millet İttifakı’nın adayının 2 Mart’taki buluşmada belli olacağını söyledi. Zorlu düzenlediği basın toplantısında 2 Mart Perşembe günü yapılacak Altılı Masa toplantısıyla ilgili şunları söyledi:

“Değerli arkadaşlar dün gerçekleşen görüşme Millet İttifakı’nın paydaşlarının zaman zaman yaptıkları görüşmelerden biridir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanımızı ziyaretleri sonrası adım adım 2 Mart’taki toplantıya tüm paydaşlar hazırlanıyor.”

“Dünkü görüşmede aday üzerinde mutlak bir anlaşma olduğu ya da bize atfen kullanılan asla kabul etmeyeceğimiz pazarlık gibi ifadeler gerçeği ifade etmemektedir.”

“Milletimiz müsterif olsun 2 Mart’ta Millet İttifakı 13. Cumhurbaşkanını belirleyecek. Bu iradeyi gösterecek. Bunu milletimizle paylaşacağız. Biz İYİ Parti olarak milletimizin neyi beklediğini biliyoruz. Bildiğiniz gibi istişareye önem veren bir partiyiz. Dün uzun bir toplantı gerçekleştirdi Genel Başkanımız. Oybirliği ile İYİ Parti sayın Genel Başkanımızı tam olarak yetkilendirmiştir 2 Mart ile ilgili olarak.”

 

/euronews/

İlginizi çekebilir