İsrail Beyrut’taki Hamas ofisine saldırı düzenledi: El Aruri hayatını kaybetti

Lübnan resmi haber ajansı, İsrail’e ait bir insansız hava aracının Beyrut’ta bulunan Hamas ofisine saldırı düzenlediğini bildirdi.

 Patlamanın meydana geldiği drone saldırısında dört kişi hayatını kaybetti.

Hayatını kaybedenler arasında Kassam Tugaylarının kurucusu Salih El Aruri’nin de olduğu belirtildi.

İsrail ordu radyosu, İsrail’in Beyrut’ta düzenlediği İHA saldırısında Hamas’ın üst düzey yöneticilerinden Salih Aruri’nin öldürüldüğünü bildirdi

İsrail ordu radyosunda yer alan ve ismi açıklanmayan “yabancı kaynaklara” dayandırılan haberlere göre, Beyrut’taki saldırıda Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri öldürüldü.

Benzer haberler

DEM Parti’den UNESCO’ya mektup: Anadilde eğitim…

İFO: Rusya, yaptırımları Türkiye ve Orta Asya üzerinden…

Lübnan resmi haber ajansı NNA da saldırıya ilişkin geçtiği haberde, Aruri ile birlikte 3 kişinin öldüğünü, 11 kişinin yaralandığını duyurdu.

Ajansa göre saldırının ardından İsrail’e ait askeri jetler, Beyrut ve ülkenin güneyindeki Sur şehri semalarında uçuş gerçekleştirdi.

NNA’nın daha önce geçtiği haberde de, İsrail’in, Hizbullah’ın kalesi olarak bilinen Beyrut’un Dahiye’nin Maşrafiye bölgesindeki Hamas ofisine saldırı gerçekleştirdiği kaydedildi.

Bir dönem Hamas İstanbul Ofisinde de görev yapan ve Hamas’a maddi destek sağlayan El Aruri 2015’ten bu tana Amerika’nın ”Küresel Teröristler” listesindeydi.

Amerika Hazine Bakanlığı da El Aruri’Nin mal varlıkları için yaptım kararı almıştı.

 

/Ajans/

 

İlginizi çekebilir