İran’da 103 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı IŞİD üstlendi

İran’ın Kirman kentinde eski Devrim Muhafızları Ordusu komutanı General Kasım Süleymani’nin kabrinin bulunduğu mezarlık yakınında gerçekleşen iki ayrı patlamada 103 kişi yaşamını yitirdi, 280 civarında kişi de yaralandı. 

Benzer haberler

Rusya’dan İsveç’e uyarı: Baltık Denizi NATO…

Bitcoin’in fiyatı ilk kez 60 bin doları geçti

İran’da dün düzenlenen çifte bombalı saldırıyı terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) üstlendi. Telegram hesabından yapılan duyuruda 84 kişinin öldüğü saldırının grup tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

İran, ülkede 1979 yılında gerçekleşen İslam Devrimi’nden bu yana yaşanan en büyük ve en kanlı saldırının ardından eylemin sorumlularından “intikam” alınacağını bildirdi.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) ve İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Muhbir, onlarca kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan patlamalar için “intikam” vadinde bulundu.

Ülkenin güneydoğusundaki Kirman kentinde eski DMO komutanı Kasım Süleymani’nin kabrinin bulunduğu mezarlık yakınında gerçekleşen iki ayrı patlamada 103 kişi yaşamını yitirmiş 280 civarında kişi de yaralanmıştı.

/euronews/

İlginizi çekebilir