İbrahim Kalın: Hüda-Par ile gönül ve hafıza birlikteliğimiz var

Kalın, “Yeniden Refah Partisi ile AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve HÜDA PAR arasında aslında öteden beri gelen bir taban, gönül ve hafıza birlikteliği var” dedi.

Hüda-Par ve Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı İbrahim Kalın’dan dikkat çeken bir yorum geldi.

İbrahim Kalın, “Yeniden Refah Partisi ile AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve HÜDA PAR arasında aslında öteden beri gelen bir taban, gönül ve hafıza birlikteliği var” dedi.

Kalın, “Ben kendi adıma da yani Sayın Fatih Erbakan’ın bu konudaki kararını kurmaylarıyla beraber gözden geçirip ittifaka katılmasını büyük bir memnuniyetle karşıladım” ifadelerini kullandı.

Benzer haberler

Erdoğan’ın mal varlığı açıklandı: Kardeşi…

Yeşil Sol Parti milletvekilleri toplandı

F-16 TARTIŞMASI

ABD ile devam eden F-16 pazarlığına ilişkin de konuşan Kalın, şunları söyledi:

“Biz tabii ki bu programı destekliyoruz. Olmasını istiyoruz. Yeni F-16’ların alınması, mevcut F-16’larımızın modernize edilmesi. Bunlar tabii ki önemli kazanımlar olur ama açıkçası hani bugünden yarına bu olmazsa ‘biz hava gücünde büyük zafiyet gösteririz, kendi ülkemizi savunamayız’ böyle bir hava içerisinde de değiliz açıkçası. Böyle bir panik hali içerisinde de değiliz. Olursa iyi olur. Ülkemiz için de iyi olur. NATO ittifakı için de iyi olur. Savunmamız için de iyi olur ama olmazsa biz alternatifler üretmeye zaten devam ediyoruz.”

Kaynak: Kronos

İlginizi çekebilir