Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Remzi Albasan, emekliye ayrılarak AKP’den 28. dönem milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

14 Mayıs’taki seçim için AKP’den aday adaylık için başvuranlar kervanına Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Remzi Albasan da katıldı. Albasan, TSK’deki görevini bırakarak AKP’den milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

DHA’nın aktardığına göre, Yüksek Seçim Kurulu (YSK), milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin başlayan istifasına ilişkin sürecin 16 Mart Perşembe saat 17.00’de sona ereceğini açıkladı.

YSK’nin açıklamasının ardındann Hulusi Akar’ın Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Remzi Albasan, 40 seneyi aşkın süredir devam ettirdiği mesleğini bırakarak 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP’den milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulundu.

15 TEMMUZ’DAN SONRA ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLMUŞTU

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başladığı özel kalem müdürlüğü görevine, 7 yıldır devam eden Tuğgeneral Albasan, astsubay olarak TSK’da başlayan meslek hayatına 1993’te subay olarak devam etti.

Albasan, 2018 yılının Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları kapsamında generalliğe terfi ettirildi.

 

/Kronos/

İlginizi çekebilir