HTŞ Askeri Sözcüsü Ebu Halid eş Şami’nin öldürüldüğü iddia edildi

Suriye’deki silahlı gruplardan Tahrir el Şam Heyeti’nin (HTŞ) Askeri Sözcüsü Ebu Halid El Şami’nin Rusya bombardımanında öldürüldüğü iddia edildi. HTŞ’den henüz bir açıklama gelmedi.

Suriye’deki silahlı gruplardan HTŞ Askeri Sözcüsü Ebu Halid El Şami’nin Rusya bombardımanında öldüğü iddia edildi. Suriye’den yayın yapan yerel kaynakların aktarımına göre Ebu Halid El Şami, bu sabah saatlerinde Rusya’nın İdlib kırsalındaki Cebel Zaviye’de düzenlediği bombardımanda öldüğü söylendi.

Saldırıda HTŞ’nin “Emniyet Kuvvetleri Komutanı” Mutaz el Nasır ve basın sorumlularından Ebu Musab’ın da öldüğü iddia edildi. HTŞ ise henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Benzer haberler

İran İsveçli AB çalışanını “İsrail için casusluk…

Netanyahu: İran Kuzey Kıbrıs’ı terör için kullanıyor

Rusya tarafından ‘Krasnopol’ tipi güdümlü mühimmatla düzenlendiği belirtilen saldırının, HTŞ’den Abdussamed Dagül ve Ebu Halid Şami, Cebel-i Zaviye’de röportaj yapıp merkeze dönerken İdliyn köyünde bir eve bombardıman yapıldığı iddia edildi.

İlk saldırının ardından El Şami ve Dagül bölgeye geldiği zaman ikinci bir bombardıman olduğu ve araçlarının hedef alındığı belirtiliyor.

/duvar/

İlginizi çekebilir