Hindistan’da 16 yaşındaki kız çocuğu, 400 erkek tarafından tecavüze maruz bırakıldı

Hindistan’da 16 yaşındaki kız çocuğunun 400 erkek tarafından tecavüze maruz bırakıldığını söylemesinin ardından Hindistan Çocuk Refahı Komitesi yaptığı açıklamada, 7 kişinin tutuklandığını, 27 failin kimliğinin tespit edildiğini ve aralarında iki polisin memuru da olduğunu belirtti.

Cinsel saldırı karşısında kadınları koruyan ve toplumsal eşitliği sağlayacak yasaların yetersizliği nedeniyle her gün onlarca kadın ve kız çocuğunun tecavüze maruz bırakıldığı Hindistan’da mahkeme, 16 yaşındaki kız çocuğunun beyanı üzerine 7 erkeği tutukladı.

Hindistan Çocuk Refahı Komitesi (CWC) 11 Kasım’da yaptığı açıklamada, evsiz olan 16 yaşındaki kız çocuğunun Maharashtra eyaletinin Beed bölgesinde 400 kişi tarafından tecavüze maruz bırakıldığını söyledi. CWC Komitesi Başkanı Abbay Vanave, kız çocuğunun şikayetinde iki polisin adını verdiğini belirtti.

Benzer haberler

Rojavalı kadın heyeti Bask bölgesi parlamenterleriyle…

Almanya’da 2. Dünya Savaşı’ndan kalma bombanın…

Vanave, kızın üç erkek tarafından seks işçiliğine zorlandığı ve otobüs durağında para dilendiğini söyledi. İddia edilen yüzlerce tecavüzcünün sayısını doğrulamanın zor olduğunu belirten Vanave, olaya karışan en az 27 failin kimliğinin tespit edildiğini de sözlerine ekledi.
Vanave, kız çocuğunun kendisine fiziksel şiddet uygulayan bir adam hakkında polise şikayette bulunmaya çalıştığını ancak memurların bunu kaydetmediğini ifade etti.

Hindistan polisinin yaptığı açıklamaya göre, 16 yaşındaki kız çocuğu, 13 yaşında kendisini cinsel olarak istismar eden 33 yaşındaki bir adamla evlendirildiğini söyledi.
Kız çocuğu polise, babası tarafından cinsel saldırıya uğradığını ve bunun üstüne hem evi terk ettiğini ve bu nedenle otobüs durağında uyuduğunu belirtti.

Kaynak: sputnik

İlginizi çekebilir