HEDEP’ten CHP’ye sert yanıt: Gizli protokol bizim işimiz değil

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Şırnak Milletvekili ve HEDEP sözcüsü Ayşegül Doğan, “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz” diyen CHP’li Ali Haydar Fırat’a sert tepki gösterdi.

Benzer haberler

Bakırhan: Kürdistan’a ‘teröristan’ diyenlere seçimde…

Şengal: SİHA saldırısında bir kişinin hayatını kaybettiği…

Gazeteci Nevşin Mengü’nün sunduğu programa katılan CHP PM Üyesi Ali Haydar Fırat, “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz. İstanbul’da aday çıkartmaları için görüşmeleri var” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından CHP’li Fırat’a yanıt veren HEDEP sözcüsü Ayşegül Doğan, “On yıllardır hukuk siyasetin sopası olamaz, olmamalıdır diyoruz. Ağır bedellerle, buna karşı özgürlük, eşitlik, adalet ve barış mücadelesi veriyoruz. Size tavsiyem, iddia dahi olamayacak bu spekülatif, algı yaratmaya dönük yorumlarınızı yapmadan önce, eski gazeteci, yeni siyasetçi olarak olası kaynaklarınıza dikkat etmenizdir. Aksi takdirde yalan haber yaymaktan en hafif deyimiyle mahcup olabilirsiniz! Yeri gelmişken hatırlatayım, “gizli protokol” yapmak bizim işimiz değil!” şeklinde yanıt verdi.

 

 

İlginizi çekebilir