HDP’li Garo Paylan: Erdoğan, Selahattin Demirtaş’la cezaevindeki konuşmamızı dinlemiş

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bir ay önce cezaevinde ziyaret ettiği HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘la yaptıkları açık görüşün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dinlendiğini açıkladı.

HDP’li Garo Paylan, Flash Haber’de ‘Başkentte Gündem’ programına konuk oldu. Paylan, parogramda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Paylan bir ay önce cezaevinde ziyaret ettiği Selahattin Demirtaş’la yaptıkları açık görüşün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dinlendiğini belirterek şunları söyledi:

“Sayın Demirtaş’la saatlerce ülkenin geleceğini konuştuk. ‘Nereye gidersen benim selamımı götür’ dedi. Ben de 50’ye yakın meydanda konuştum Selahattin Demirtaş’ın selamını götürdüm. O konuşma cezaevinde yaptığımız açık bir konuşma. Türkiye’nin en saygın siyasetçilerinden birisi ve bir milletvekili konuştuk, açık görüş yaptık. Bu konuşmayı Tayyip Erdoğan dinlemiş biliyor musunuz? Görüşme odamızın içine ses mikrofonu koymuş ve bunu ifşa etti. Bana nefret söylemi kullanarak, ‘Garo bilmem nesi’ var diyerek, devamını söylemeyeyim RTÜK size ceza yazar. ‘Selahattin Demirtaş’la görüşmüş’ dedi. Tamamen yalan ifadeler, dinleyen de manipüle ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Türkiye’nin bir milletvekiliyle Türkiye’nin daha ceza almamış siyasetçisini dinliyor. Dinlemek suç birde meydanlarda ifşa ediyor.”

 

 

/T24/

İlginizi çekebilir