HDP: “Mafya itirafları karşısında suspus olanlar partimize saldırıyor, İzin vermeyeceğiz”

HDP, kapatma davası açılması için AYM’ye iddianame gönderilmesine “Mafya karşısında suspus olanlar, partimize saldırarak iktidarını güncellemek istiyor. İzin vermeyeceğiz” sözleriyle tepki gösterdi.
Halkların Demokratik Partisi, Yargıtay Başsavcılığı’nın, kapatma davası açılması için Anayasa Mahkemesi’ne yeni iddianame göndermesinin ardından kısa bir açıklama yayınladı.

Partinin Twitter hesabından, #HDPyiDeğilMafyayıYargıla etiketiyle yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “AKP-MHP ittifakının tarihini mafya anlatıyor. HDP’nin tarihini halklar yazıyor. Mafya itirafları karşısında suspus olanlar, partimize saldırarak iktidarını güncellemek istiyor. İzin vermeyeceğiz!”

‘BİR KERE YENDİK, YİNE YENERİZ’

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kapatma davası açılması amacıyla AYM’ye yeni iddianame gönderilmesinin tarihine dikkati çekti. Kerestecioğlu, AK Parti’nin Meclis çoğunluğunu kaybettiği 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlere atıfla şunları kaydetti: “Aaa 7 Haziran mı! Aaa kapatma davası mı! Yolsuzluk, yoksulluk, gemicikler… Onları mafya bizi ise halk anlatıyor. 7 Haziran, 7 Haziran… Bir kere yendik yine yeneriz!” ifadelerini kullandı.

‘SUÇA BATMIŞ İTTİFAKINIZI TEMİZE ÇIKARAMAZSINIZ’

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da ‘7 Haziran’a değinerek, “7 Haziran yenilgisini hazmedemeyenler, yenilginin yıldönümünde umuda saldırmaya devam ediyor. Talan siyasetinizi, mafyatik düzeninizi, suça batmış ittifakınızı HDP’yi kapatmaya çalışarak temize çıkaramazsınız. HDP umuttur, umudu boğamayacaksınız!” dedi.

‘BU UMUDU SOLDURAMAYACAKSINIZ’

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise açıklamasında “HDP umuttur, yeni yaşama çağrıdır, kadınların özgürlük mücadelesidir. Bu umudu, bu gülüşleri mafya hukukunuzla solduramayacaksınız” ifadelerini kullandı.  (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Duvar
İlginizi çekebilir