Hazine yardımı hesabına bloke konan HDP, bağış kampanyası başlattı

HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardımı hesabına bloke konulmasına karşı “Hazinemiz halkımız” adlı bağış kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Günay, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesinin HDP’nin kapatılması istemli davada, “kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması” başvurularını reddettiğini hatırlattı.

Benzer haberler

Rojava: Şam hükümetiyle görüşmeler yeniden başladı

Google, İsrail’le proje yapılmasını protesto eden 28…

Söz konusu kararla anayasal bir hak olan Hazine yardımının bloke edilerek HDP’nin seçim çalışması yürütemez hale getirilmek istendiğini belirten Günay, “Bugün, ‘Hazinemiz halkımız’ kampanyasını halkımızın yoğun destek ve dayanışma talepleri üzerine başlatıyoruz. Halkımızın gücü ve dayanışmasıyla tarihimizin en görkemli seçim kampanyasını yürüteceğiz” dedi.

Kampanyayı eş genel başkanlar ve milletvekillerinin bağışlarıyla başlattıklarını ifade eden Günay, ardından örgütlü bulundukları bütün il ve ilçelerde yaygınlaştıracaklarını söyledi. Günay, şunları kaydetti:

“Amacımız 3-4 ay boyunca sürdüreceğimiz bu kampanya boyunca en az 6 milyon seçmenimize ulaşmaktadır. İlçe ilçe köy köy bu çalışmaları yaygınlaştıracağız. 1 Şubat ile 21 Mart arası 3 milyon kişiye, 21 Mart’tan seçimlere kadar da en az bir 3 milyon kişiye daha ulaşmayı amaçlıyoruz.”

İlginizi çekebilir