Hava saldırılarında 12 sivil hayatını kaybetti: Kobani’deki hastane yıkıldı

Türk savaş uçaklarının Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece Rojava ve Kürdistan Bölgesi’nde birçok yerleşim yerine düzenledikleri bombardımanda 12 sivilin hayatını kaybettiği, bir hastanenin de yıkıldığı bildirildi.

Benzer haberler

Mithat Sancar: Demirtaş ve Önder’in açıklamaları…

Bahçeli istedi, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan zincir…

Bombardımanda,  “Derik’te 9 sivilin, Şera’da ise 10 Suriye askerinin hayatını kaybettiği” açıklandı.

ANHA’nın haberine göre 10 Suriye askerinin Efrin’e bağlı Şera ilçesinde Şewarxa köyünde düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybetti.

Derik’in Teqil Betil köyündeki bir aracın hedef alındığı belirtilen haberde 2 sivilin, ardından düzenlenen bombardımanda ise 7 sivilin hayatını kaybettiği ve yaşamını yitirenler arasında İsam Ebdullah adlı gazetecinin de olduğu kaydedildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ise saldırılarda şimdiye kadar 45 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. SOHR açıklamasında hayatını kaybedenler arasında SDG savaşçıları ile Suriye askerlerinin olduğu da bildirildi.

Kobani’de hastane yıkıldı

Ayrıca Kobani’deki Miştenur Tepesi’nin hedef alındığı, Yeni Mahalle ve Kaniya Kurdan Tepesinin de bombalandığı duyurulurken Miştenur Tepesi’ndeki Kovid hastanesinin de tamamen yıkıldığı duyuruldu.

Rojava’ya ilişkin haberler yayınlayan North Press Agency ise bombardımana ilişkin yaptığı haberde Haseke’de bir askeri noktanın hedef alınması sonucu 3 Suriye askerinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

İlginizi çekebilir