Hatimoğulları: İktidar ve ortağı ölümlerden siyaset devşirmek istiyor

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, iktidar ile ortağının, savaştan, çatışmadan, kandan, ölümden, acıdan, gözyaşından, adaletsizlikten beslendiğini ve bundan siyaset devşirmek istediğini belirterek, iktidar ve ortağının tutumunu kınadı.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, partilerine dönük saldırılar ve Kürt sorununun çözümüne ilişkin parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Hatimoğulları, Cumhuriyetin ikinci yüz yılının ilk bütçe yapım sürecinin tamamlandığını, bütçenin iktidar ile küçük ortağının adaletsiz gelir dağılımını derinleştiren kararlarıyla sonuçlandığını belirtti. Hatimoğulları, bütçe görüşmelerinden sonra gündemlerinin artık yerel seçimler olduğunu ifade ederek, “Yerel seçimlerde bütün vekillerimiz artık kendi sahalarında olacaklar. 7/24 tam takım artık yerel seçim çalışmaların konsantre olarak çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi. 

 

‘ÖLÜMLERDEN SİYASET DEVŞİRMEK İSTEYEN İKTİDARI KINIYORUZ’

 

Hatimoğulları, iktidar ve küçük ortağının adeta kin ve nefreti diri tutarak ülkede yaşanan ekonomik krizi, açlığı ve yoksulluğu konuşmalarını engellemek istediğini kaydederek, iktidarın, asker cenazelerini bile “bu ülkeyi yönetme biçiminin konuşulmasını engellemek” içir vicdansızca davrandığını söyledi. Hatimoğullları, şöyle konuştu: “Çatışmalarda yaşamını yitiren her gencin acısını yüreklerimizin derinliklerinde hissetmek ve bu çatışmalarda yaşamını yitiren bütün gençlerin ailelerine ve Türkiye halklarına başsağlığı dileklerimizi bir kez daha buradan iletiyoruz. Savaştan, çatışmadan, kandan, ölümden, acıdan, gözyaşından, adaletsizlikten beslenen ve bundan siyaset devşirmek isteyen iktidar ve ortağının bu tutumunu ayrıca şiddetle kınadığımızı belirtiyorum.”

 

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir