Hasan Saltık son yolculuğuna uğurlandı

Yaklaşık 30 yıldır müzik piyasasında önemli çalışmalara imza atan yapımcı Hasan Saltık Kartal Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Cenazesi Bodrum’dan İstanbul’a getirilen Saltık, Küçükyalı Mezarlığı’na defnedildi.

Bodrum’da önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden, unutulmaya yüz tutmuş binlerce ezgiyi gün yüzüne çıkaran Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.

57 yaşında aramızdan ayrılan Saltık için Kartal Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Hasan Saltık’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Turgay Tanülkü, Suavi, Şevval Sam, Yavuz Bingöl, Ercan Saatçi, Cengiz Özkan, Kubat, Tolga Sağ, Sırrı Süreyya Önder, Ali Rıza Binboğa, Mazlum Çimen, Volkan Konak, Menderes Samancılar, Ahmet Selçuk İlkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  Berhan Şimşek ile çok sayıda seveni katıldı.

Benzer haberler

İran İsveçli AB çalışanını “İsrail için casusluk…

Netanyahu: İran Kuzey Kıbrıs’ı terör için kullanıyor

Cenazeye, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra siyaset, sanat ve müzik dünyasından da çok sayıda kişi, çelenk gönderdi.

“MÜTHİŞ ŞEYLER YAPTI”

Sanatçı Suavi: “Ben bir dostumu, bir kardeşimi değil, ülkenin çok özel, çok donanımlı, bu bayrak yarışını sürdürebilme noktasında devamı olmayan bir evladını yitirdiğini düşünüyorum. Bu büyük bir kayıp. Bu iddialı bir cümle gibi olabilir ama Hasan’ı iyi tanıyan insanlar burada ne demek istediğimi anlayacaklar. Hasan telafisi zor bir insandır. Müthiş şeyler yaptı. 16, 17, 18’li yaşlardan itibaren 57’nci yaşına kadar, belki kalbi durana kadar olağanüstü çalışan bir arkadaştı. Ülkenin reddedilen dillerinden tutunuz kimliklerine kadar, adeta bir belleği, bir hafızayı üstelik hiçbir ayrım yapmaksızın hepsine eşit noktada yaklaşarak bir kültür köprüsüne dönüştüren bu istisna adam bence 57 yılına bin yıllık insanlık tarihini sığdırmış bir donanıma sahipti.”

/Ajans/

İlginizi çekebilir