Hakkari’de gözaltına alınan çocuk serbest bırakıldı

 Sosyal medya uygulaması Tik Tok’ta, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Şemdinli’de gözaltına alınan 14 yaşındaki çocuk serbest bırakıldı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 14 yaşındaki Sinan Taş, Isparta Sulh Ceza Hakimliği tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alındı.

“Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği gerekçesiyle Sinan Taş polis ekiplerinin evine düzenlediği baskınla gözaltına alındı ve ardından Şemdinli ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Benzer haberler

HDP eski MYK üyeleri hakkında “Ermeni soykırımı…

UNESCO listesinde yer alan Sur’daki tarihi yapının…

Emniyette ifadesi alınan ve ardından savcılığa sevk edilen Sinan Taş için “kemik yaşı testi” istendi.

Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan testlerin ardından Sinan Taşi ilçe emniyet müdürlüğüne geri getirildi ve ardından serbest bırakıldı.

Sinan Taş’ın babası Cabbar Taş, paylaşılan videonun suç unsuru teşkil etmediğini, mizahi amaç taşıdığını ve daha önce de birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldığını belirterek “Çocuğumun psikolojisini bozdular. Çok şükür çocuğum hırsızlık yapmış değil herhangi bir yüz kızartıcı suça karışmış değil sadece sosyal medyada paylaştığı bir videodan dolayı 13-14 yaşındaki bir çocuğu gözaltına aldılar biz bu muameleyi hak etmiyoruz” demişti.

/rudaw/

İlginizi çekebilir