Hadi Özer: Neden tutuklandığımı nezarette öğrendim

“Örgüte yardım etmek” iddiasıyla eşi Makbule Özer ile birlikte tutuklanan 70 yaşındaki Hadi Özer, “Neden tutuklandığımı bile bilmiyordum. Tutuklanma gerekçemi nezarette öğrendim” dedi.
Van’ın Edremit ilçesinde “örgüte yardım etmek” iddiasıyla 9 Mayıs 2022 tarihinde eşi Makbule Özer ile birlikte tutuklanan 70 yaşındaki Hadi Özer, dün infazını tamamlayarak tahliye oldu. Makbule Özer ise, infazı bir yıl ertelenerek 7 Eylül 2022’de tahliye edilirken, 8 aylık cezaevi sürecine ilişkin konuşan Hadi Özer, atılan bir iftira sonucu cezaevine girdiklerini belirtti.
‘YAPILAN REVA MI?’
Benzer haberler
Cezaevine girmeden önce sıradan bir köy hayatı olduğunu belirten Hadi Özer,  “Biz işimizi yapıyorduk, evimizin işleriyle ilgileniyorduk. Hayvancılık yapıyorduk, başka bir şey yapmıyorduk. Daha sonra bize iftira attılar ve tutuklandık. Bu yaşta cezaevine girdim, yapılan reva mıdır? Cezaevinde bazen eksiklikler oluyordu. Örneğin yemek kötü geliyordu o zaman da kantinden istiyorduk. Koğuşta iyi bir yoldaşlık ilişkimiz vardı. Aynı koğuşta kaldığım insanlar bana çok saygılı davranıyordu. Bir sorun yaşamadım” dedi.
‘NEZARATTE NEDEN TUTUKLANDIĞIMI ÖĞRENDİM’
Cezaevinde 8 ay 8 gün kaldığını hatırlatan Özer, “Okuma yazmam olmadığı için içeride pek kitap okuyamadım ama arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Bazen havalandırmaya çıkıyorduk, akşamları da haberleri izliyordum. Sürekli koğuş içinde yürüyordum oturmakta sorun yaşıyordum, sıkılıyordum.  Ben süreçten bir şey anlamadım. Herkes uzun süre tutuklu kaldığımı söylüyordu. Ben de bilmediğimi, olaydan anlamadığımı ifade ediyordum. Adaletten bir şey anlamadım. Adalet nasıl sağlanacak bilmiyorum, tutukluydum, içerdeydim. Ben nezarette neden tutuklandığımı anladım. Bir suçumuz olmadığı halde tutuklandık” şeklinde konuştu.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir