Hacer Çınar AKP’den istifa etti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver” diyen AKP’li Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, zamlara itiraz edince partisinin talebiyle görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini anlatmak için “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım” diyen Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar partisinden istifa etti.

Çınar’ı istifaya götüren süreç, AKP’li üyenin zamlara karşı yaptığı basın açıklamasıyla başladı.

Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı’nı da yürüten Çınar’ın, geçtiğimiz günlerde zamlara ve hayat pahalılığına karşı “sabrımız bitti öfkemiz büyüdü” sözleriyle tepki göstermesi AKP’de tepkiyle karşılandı.

AKP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, meclis üyeliğinin yanı sıra Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü belirtilen Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarda istişare ve değerlendirmelerin yapıldığı anlatıldı. Çınar’ın, meclis üyeliğinden “affının istendiği” bildirildi. Gelişmeler üzerine Çınar, meclis üyeliğinden istifa etti.

Çınar, bir il meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlatmasıyla da gündem olmuştu.

Bold medya

İlginizi çekebilir