Gazeteci Dinçer Gökçe gözaltına alındı

Halktv.com.tr özel haber muhabiri Dinçer Gökçe gözaltına alındı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Dinçer Gökçe hakkında “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçundan soruşturma başlattı.

Benzer haberler

Dinçer Gökçe, “Çete lideri olmakla suçlanan Turhan Döner ve Emirhan Döner’e tahliye kararı” haberi nedeniyle gözaltına alındı.

Halk TV’nin binasında öğle saatlerinde gözaltına alınan Gökçe, Bakırköy Adliyesi’ne götürülerek ifade verdi. Gökçe, adliyede savcılığın kararını bekliyor.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“26.10.2023 Perşembe günü saat 19.29 tarihinde https://halktv.com.tr haber sitesinde yayınlanan ‘Çete lideri olmakla suçlanan Turhan Döner ve Emirhan Döner’e tahliye kararı’ başlıklı haber içeriğinde; yedi suçtan 44 yıl hapis cezası alan E.D. ile 34 yıl hapis cezası alan T.D.’nin Bakırköy 20.Ağır Ceza Mahkemesince tahliyelerine karar verildiğine ilişkin haber yayınlanmıştır. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan incelemede; haber içeriğinde adı geçen kişilerin mahkemece tahliye edilmedikleri, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesince verilen ve kesinleşen hapis cezalarını Kırıkkale ile Edirne Kapalı İnfaz Kurumunda infaz etmekte oldukları, çete lideri ve örgüt üyelerinin tahliye edildiğine ilişkin haber içeriğinin gerçeğe aykırı ve yanıltıcı nitelikte olup, kamuoyu nazarında yargıya olan güven ve itibarı sarsmaya yönelik olduğu görülmüştür. Tamamen gerçeğe aykırı haber yapılmak suretiyle kamuoyunun yanıltıldığı tespit edilerek, adı geçen haber sitesinin sorumlu yazı işleri müdürü hakkında ‘Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alanen Yayma’ suçundan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu Savcılığınca Resen Soruşturma başlatılmış ve şüpheli 01.11.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır.”

İlginizi çekebilir