İddia: Erdoğan ve Bahçeli karar verdi; Can Atalay’ın vekilliği düşürülecek

Erdoğan ile Bahçeli’nin, gelecek hafta Yargıtay kararının Meclis’te okutularak Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesini istedikleri öne sürüldü.

Benzer haberler

Gazze’nin kuzeyine ilk kez havadan paraşüt ile insani…

Havada bomba paniği: ABD uçağı acil iniş yaptı

Meclis Genel Kurulu, yeni yıl nedeniyle ara verdiği çalışmalarına 16 Ocak Salı günü yeniden başlayacak. TBMM’de gelecek hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talebi doğrultusunda Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürüleceği öne sürüldü.

YARGITAY TBMM’YE YENİDEN YAZI GÖNDERDİ

Cumhuriyet Gazetesi’nde Selda Güneysu imzası ile yer alan habere göre Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Atalay’ın tahliyesine karar vermesine rağmen Yargıtay’ın bu kararı onaylamaması, siyasi tartışmaları alevlendirdi. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi için TBMM’ye yeniden yazı göndermişti.

TBMM BAŞKANLIĞI’NA BASKI YAPILIYOR

Bahçeli, Yargıtay’ın bu kararını “şerefli” olarak nitelendirirken, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum, AYM’yi “malul olmuş bir yapı” olarak eleştirdi. Erdoğan ve Bahçeli’nin, Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi için TBMM Başkanlığı’na baskı yaptığı öne sürüldü.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, daha önce kararın okutulması yönündeki görüşler karşısında yargı sürecinin tamamlanmasını beklemekten yana tavır almıştı. TBMM Genel Kurulu’nda Atalay hakkındaki kararın okutulması ve kabul edilmesi halinde, Atalay’ın milletvekilliği de düşmüş olacak.

 

/ Kaynak:Bold haber/

İlginizi çekebilir