Erdoğan, Putin ile telefonda Rojava’yı ve ikili ilişkileri görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesinde, ”enerji, Türkiye-Rusya ilişkileri, tahıl koridoru ve terörle mücadele dahil bölgesel konular” ele alındığı bildirildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ”enerji başta olmak üzere Türkiye-Rusya ilişkileri ele alındı, tahıl koridoru ve terörle mücadele dahil bölgesel konular” değerlendirildi.

Erdoğan, görüşmede, ortak gayretlerle şimdiye kadar 13 milyon tonun üzerinde tahılın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını temin ettiklerini, tahıl koridoru kapsamında farklı gıda ürünlerinin ve tedrici surette başka emtianın da ihracına yönelik çalışmalara başlayabileceklerini ifade etti.

Benzer haberler

Ameri, Deyrizor’da İran destekli milislere hava…

Demirtaş: AKP’nin muhalefete sızdırdığı ajan…

”Öncelik Soçi Mutabakatı’nda”

rdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın en kısa zamanda sona erdirilmesinin samimi temennileri olduğunu dile getirdi.

” Suriye’nin kuzeyindeki bölücü faaliyetlerin ve Türkiye’yi hedef alan terör saldırılarının devam ettiğine” işaret eden Erdoğan, ”2019 yılındaki Soçi Mutabakatı’na uygun şekilde teröristleri ilk planda sınır boyunca en az 30 kilometre derinliğe kadar temizlemenin önem ve öncelik arz ettiğini” belirtti.

Konuyla ilgili olarak Kremlin’den henüz bir açıklama gelmedi.

/Ajans/

İlginizi çekebilir