Erdoğan: Kuzey Irak’ta yeni kurulan üs bölgelerini güçlendireceğiz

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, ”12 Türk askerinin öldürülmesinin ardından Türkiye’nin önümüzdeki aylarda Kuzey Irak’ta yeni kurulan daimi üslerini güçlendireceğini” açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Milli İstihbarat Teşkilatımız, Suriye’nin kuzeyindeki terör altyapısına ve elebaşlarına yönelik son derece başarılı operasyonlar icra ediyor. Bu kapsamda terör örgütü için kritik önemde 70 tesis vuruldu. Bunların içinde adeta petrol rafinerileri var. Bunların hepsini vuruyoruz. Buralar günlerce yanıyor. Durmayacağız, nerelerde bunlar için bu tür kaynaklar varsa işte onların bu kaynaklarını vurarak yok edeceğiz, yok ediyoruz…”

Benzer haberler

Tunç Soyer: CHP’de değişim sloganı altında umutlar…

Bakırhan’dan Erdoğan’a: De here lo…

“Kalıcı üs bölgelerimiz için Kuzey Irak’ta yüzlerce kilometre yol yaptık”

“12 şehidimiz oldu. Peki ardından ne oldu? 3 gün içinde 59 teröristi gömdük” diye konuşan Erdoğan, “Askerlerimizin operasyon yürüttüğü yerler öylesine zor şartlara sahip ki kalıcı üs bölgelerini hemen kurmak ve gelişmiş güvenlik sistemlerini çalışır hale getirmek mümkün olmuyor. Ama durmuyoruz. Yine üzerine üzerine gidiyoruz. Yolun olmadığı, yol inşa etmenin gerçekten çok zahmet gerektirdiği bu çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı

Erdoğan, “İnşallah baharla birlikte yeni üs bölgelerimizin altyapılarını tamamlayacak, teröristleri bir daha buralara ayak basamayacak hale getireceğiz” diye konuştu.

/VOA-Türkçe/

İlginizi çekebilir