Erdoğan: Küresel sistemde taşların yerinden oynadığı bu dönemi fırsata çevirmekte kararlıyız

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD’ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, ”Ülkemizde 14-28 Mayıs seçimlerinin demokratik olgunluk içinde tamamlanmasının iş çevrelerinin Türkiye’ye yönelik ilgisini arttırdığını görüyoruz” dedi.

 Erdoğan, ”Karabağ konusunda izim öncülüğümüzde üçlü bir görüşme teklifimizi kendilerine ilettik. Bu konuda üçlüden öte biz dörtlü bir teklifte bulunduk” diye ekledi.

 Erdoğan ayrıca, ”Küresel sistemde taşların yerinden oynadığı bu dönemi ülkemiz ve milletimiz adına fırsata çevirmekte kararlıyız” dedi.

Benzer haberler

AİHM pilot Gülen davasında kararını açıkladı

Amerika, İran Dışişleri Bakanı’nın Washington ziyaretine…

Erdoğan, İsveç’in NATO üyeliği için se şöyle dedi:

”Batı ‘İsveç, İsveç, İsveç’ diyor. Biz de diyoruz ki parlamentomuz karar vermedikten sonra evet veya hayır dememiz mümkün değil, öncelikle İsveç’in üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. Yasayı hazırlamak yetmez, yasayı uygulamak gerekir. Kalkıp da teröristleri İsveç polisinin koruması altında gösteriye sevk ediyorlarsa, bunlar görevini yerine getirmiyor demektir..”

Erdoğan, AP’nin Türkiye raporu için de ‘‘AB Türkiye’den kopmanın gayreti içerisinde. Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde bu gelişmeler karşısında değerlendirmemizi yaparız. Bu değerlendirmelerden sonra Avrupa Birliği ile gerekirse yolları ayırabiliriz” dedi.

 

/Ajans/

İlginizi çekebilir