Erdoğan: Kanal İstanbul’u inadına yapacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız. İnadına yapacağız” dedi.

İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda AKP’lilere hitap eden ve “Milletle inatlaşılmaz, millete husumet beslenmez, millete rağmen iş yapılmaz” diyen Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili şöyle konuştu:

“Şimdi beğenmiyorlar ya engellemeye çalışıyorlar ya Kanal İstanbul Projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı. Diğer adımları için gerekli çalışmaları da başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul’u da yapacağız. İnadına yapacağız. Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, İstanbul nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler. Alıştıracağız. Buna da alışacaklar” dedi.

Benzer haberler

Rusya’dan İtalya’ya gaz akışı durdu

Soylu’dan ‘Mersin’ açıklaması: Amerika…

Erdoğan: Önümüzdeki salı, İnsan Hakları Eylem Planını paylaşacağız

“Yeni sivil bir anayasayı milletimizle birlikte hazırlayarak hem bu ülkeyi darbe dönemi anayasası ile yönetilme ayıbından kurtaracak hem de 2053 vizyonumuzun rehberine kavuşmuş olacağız.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki salı, üzerinde çalıştığımız ve tüm kesimlerin beklentileri doğrultusunda hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planını paylaşacağız. Bir sonraki hafta inşallah Ekonomi Reform Paketimizi açıklayarak ülkemizi büyütme kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız.”

/Euronews/

 

İlginizi çekebilir