Erdoğan Husiler’e saldırıya tepki gösterdi: Kızıldeniz’i kan gölüne çevirme hevesindeler

Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve İngiltere’nin Husi hedeflerini vurmasıyla ilgili bir soruya, “Orantısız güç kullanmıdır. Kızıldeniz’i adeta kan gölüne çevirme hevesindeler” yanıtını verdi.

ABD ve İngiltere’nin dün gece hava ve denizden düzenlediği saldırıların ardından İngiltere tarafından yapılan açıklamada saldırıların “orantılı” olduğu belirtilmişti.

Erdoğan saldırı ve açıklamayla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Benzer haberler

Tunç Soyer: CHP’de değişim sloganı altında umutlar…

Bakırhan’dan Erdoğan’a: De here lo…

“Bir defa orantılı bir eylem sözkonusu değil, yapılanların hepsi orantısız güç kullanımıdır. Bunu şu anda ABD aynı şekilde İsrail ile Filistin’de de bunu yapmakta. İngiltere zaten ABD ile birlikte bu süreçte adım atmıştır ve atmaya devam ediyor.

Kızıldenizi adeta kan gölüne çevirme hevesi içindeler. Yemen Husilerle bütün güçlerini kullanarak ister ABD ister İngiltere olsun gereken cevabı vereceğini söylüyor.

Şu anda değişik kanallardan değişik haberler alıyoruz. Husilerin gerek ABD gerek ingiltere’ye başarılı cevaplar verdiğinin, başarılı savunmalar yaptığının haberlerini farklı kanallardan alıyoruz..”

/BBC/

İlginizi çekebilir