Erdoğan: Bütün günahı Bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler

Türkiye’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Adıyaman’da yaptığı konuşmada “Bütün günahı Bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler” ifadesini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı deprem bölgesinde yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirdi.

CHP’nin 7’nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dair konuşan Erdoğan, “Bütün günahı da bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1’i dahi bulmadığı halde sırtında Meclis’e taşıdığı uyanıklar oldu” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Üniversitesi Spor Salonu’nda Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanları şu şekilde:

“Barınma sorununu çözmek için çok sayıda adım attık. 

Adıyaman’da 39 bini konut, 3 bin 400’ü işyeri ve 3 bine yakını ahır toplam 45 bin 305 hak sahibi belirlendi. Bugün 2 bin 798 konutumuzun teslimini yapıyoruz

İnşası süren 32 bin konutumuzu yıl sonuna kadar peyderpey teslim edeceğiz. Önümüzdeki sene tüm hak sahiplerini ev ve iş yerlerine kavuşturmayı hedefliyoruz.

Gelişmiş ülkelerin dahi çok daha küçük afetler karşısında ne kadar sıkıntı yaşadığı biliniyor.

Böylesine büyük bir felaketin altından bu kadar çabuk kalkabilecek başka bir ülke yoktur.

Terör örgütleri üzerinden siyaseti yönlendirme çabaları hiç bitmiyor. Birden artış gösteren terör eylemleri, provokasyonlar boşuna değildir. Hepsi de aynı senaryonun bir parçasıdır. Bu oyunu kuranların bilmedikleri bir şey var. O da Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığıdır. İktidara geldiğimizde önce güven ve istikrar iklimini tesis edecek adımlar attık. Elbette pek çok sinsi eylemle önümüz kesilmeye çalışıldı. Gezi olaylarından darbe girişimine, ekonomik tuzaklara kadar her yolu denediler. Son olarak şanslarını Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde denediler. Yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler yine de beceremediler.

Bütün günahı da bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1’i dahi bulmadığı halde sırtında Meclis’e taşıdığı uyanıklar oldu.  

Yine akıllara ziyan arayışlara giriştiler. Terör örgütleriyle ilişkileri tescilli partilerle bir araya gelmek mi dersiniz, Çağlayan Adliyesi’ne saldırı düzenleyen terör örgütlerine kol kanat germek mi dersiniz. Bir yandan da kendi içlerinde kavga halindeler.

 

/Kaynak:BirGün/

İlginizi çekebilir