Erbil’deki saldırıda hayatını kaybedenin Deniz Cevdet Bülbün olduğu belirtildi

Kürdistan Bölgesel Yönetimimin başkenti Erbil’de düzenlenen silahlı saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Söz konusu kişinin KNK üyesi Deniz Cevdet Bülbün olduğu öğrenildi.

Bugün öğlen saatlerinde Raperin Mahallesi 97’nci Sokak’taki KNK Temsilciliğine silahlı saldırı düzenlendi.

Edinilen bilgilere göre eve gelen silahlı saldırgan kapıyı çaldıktan sonra içeri girip ismi Deniz Cevdet Bülbün olduğu belirlenen kişiye beş el ateş açtı.

Saldırgan olay yerinden hızla kaçarken başına kurşun isabet eden Bülbün yaşamını yitirdi.

Saldırının ardından olay yerine giden asayiş ekipleri incelemelerde bulunarak soruşturma başlattı.

Rûdaw muhabirine konuşan evin yakınlarındaki bakkal, “İsmi Deniz’di, 40 yaşlarındaydı. Bir buçuk yıldır müşterimdi. Gelip internet kartı alıp giderdi. Eşi ile birlikte buradaydı. Çocukları yoktu. Ne iş yaptığını bilmiyorum” dedi.

Öte yandan Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK), Erbil’de bulunan KNK Güney Kürdistan Temsilciliğine yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıda katledilen KNK Hewlêr Temsilcisi Deniz Cevdet Bülbün için açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün saat 13.30’da Hewlêr’de bulunan KNK Güney Kürdistan Temsilciliğinde alçakça bir saldırı sonucunda bir KNK üyemiz katledildi. Bu terör eylemini şiddetle kınıyoruz. Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve ilgili taraflardan yoldaşımız Deniz’i katledenleri bir an önce ortaya çıkarmalarını ve üyelerimiz ve temsilciliğimize yönelik güvenlik sorumluluklarını yerine getirmelerini talep ediyoruz.”

 

/rd-rojnews/

İlginizi çekebilir