Emine Şenyaşar, arife nedeniyle öldürülen çocukları ve eşinin mezarlarını ziyaret etti

Şenyaşar ailesi, Arife günü dolayısıyla öldürülen yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. Mezar başında açıklama yapması engellenen Ferit Şenyaşar, “Bu zulmü yapan iktidar gitmek üzere. 14 Mayıs’ı bekliyoruz” dedi. 
 Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti, 759’uncu gününde devam ediyor.
POLİS ENGELİ
Emine Şenşayar, katliamdan yaralı kurtulan çocuklarıyla birlikte arife günü dolayısıyla Suruç Aile Mezarlığı’nda defnedilen çocukları Adil ve Celal Şenyaşar ile eşi Hacı Esvet Şenyaşar’ın mezarını ziyaret etti. Aile, mezar başında dualar okudu.
Kardeşleri ve babasının mezarı başında kısa bir konuşma yapmak isteyen Ferit Şenyaşar, polis tarafından engellendi. Polisler, muhabirimizin kamerasını kapatarak, çekim yapmasına izin vermedi. Bu duruma tepki gösteren Şenyaşar ailesi, açıklamayı mezarlık girişinde yaptı.
‘BAĞIMSIZ YARGI KARŞISINDA HESAP VERECEKLER’ 
Ferit Şenyaşar, “Bugün Arife günü dolayısıyla mezarlığa geldik. Geldiğimiz bu noktada yasaları kenara itip, üstünlerin talimatını uygulayan kolluk kuvveti,  annenin acısını yaşamasına izin vermedi. Bu zulmü yapan iktidar gitmek üzere. 14 Mayıs’ı bekliyoruz.  14 Mayıs’ta, haksızlık yapan, zulüm yapan, yasaları rafa kaldıran, milletvekilini koruyan bu zihniyet gidecek ve yargı bağımsız, tarafsız olacak. Bu katliamı yapanlarda bağımsız yargı karşısında hesap verecek” dedi.
Aile, mezarlık ziyaretinin ardından Adalet Nöbeti için Urfa Adliyesi’ne doğru yola çıktı.
  /Mezopotamya Ajansı/
İlginizi çekebilir