Ekin Ceren mezarı başında anıldı

Ekin Ceren, ölümünün 16’ncı yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

Federe Kürdistan Bölgesi’nde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Ekin Ceren Doğruak için ölümünün 16’ncı yıldönümünde anma etkinliği düzenlendi. Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya, Doğruak’ın annesi Hülya ve babası Nusret Doğruak’ın yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Fatma Kurtulan ile HDP Ankara İl Örgütü yöneticileri katıldı.

 ‘YÜREĞİMİZDE’ 

Anmada konuşan HDP Van Milletvekili Fatma Kurtulan, Doğruak ailesini tanımaktan onur duyduğunu söyledi. Kurtulan, “Ekin’i tanıyan herkes de mutlaka kendisinde bir iz bırakmıştır. Ben HADEP Kadın Kolları zamanında onunla tanıştım. Onunla tanıştığıma, çalıştığıma gerçekten gurur ve onur duydum. Yıllar oldu ama acısı hala yüreğimizde. Onun bıraktığı yerden tutarsak ancak ona layık olabiliriz” dedi.

 ‘ARKADAŞLARININ MÜCADELESİNDE YAŞIYOR’

Baba Nusret Doğruak ise kızının mücadelesinde ve yaşamında yanında olan herkese teşekkürlerini iletti. Kızının, arkadaşlarının mücadelesinde yaşadığını belirten Doğruak, “Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bizim evladımız, arkadaşımız ve yoldaşımız oldunuz. Çocuklarınıza Ekin Ceren’in adını verdiniz. Hepinize minnet borçluyuz” diye konuştu.

 Anma, Doğruak’ın en sevdiği çiçekler olan papatyaların mezarına konulmasıyla sona erdi.

/MA/

İlginizi çekebilir