Diyarbakır’da bir kadın yolda yürürken kıyafeti yüzünden saldırıya uğradı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde yaşanan olayda, iddiaya göre Kübra Ekin (21) ekmek almak için indiği marketten eve döndüğü esnada tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı. Giydiği kıyafeti nedeni ile darp edildiğini savunan Kübra Ekin’in bileği yerinden çıkarken dişi de kırıldı. Hayatının şokunu yaşayan Kübra Ekin, neye uğradığını şaşırırken saldırgan elini kolunu sallayarak bölgeden uzaklaştı.

Benzer haberler

İngiltere’nin Oxford şehrinde patlama meydana geldi

Cumartesi Anneleri’nden esinlenen “Kör…

 

“Sarıklı sakallı bir adam bana yumruk attı”

Başından geçen olayı anlatan Kübra Ekin, bu tür insanların sokakta dolaşmaması gerektiğini ve bunların potansiyel katil olduklarını söyledi.

Kübra Ekin, “Ekmek almaya indim, dönüşte eve giderken sarıklı, sakallı, siyah gömlek ve şalvar giymiş bir adam ben telefonla ilgilenirken bana yumruk attı. Kulağım çınlıyorken kafamı kaldırdım adama baktım, ne olduğunu anlamaya çalışırken hayal mi gerçek mi çözemiyordum.

“Kimse polisi aramadı”

Saçıma yapışınca kendime geldim, kendimi korumaya çalıştım, birileri kurtarır diye bekliyorum, kimse kurtarmadı. En son dayanamadım bağırdım alsanıza şu adamı diye öyle çektiler adamı. Adam hala gitmedi köşede bekliyordu, polisi arayın dedim kimse aramadı, ben kendim aramaya çalıştım elim titriyordu bulamıyordum nasıl arayacağımı.

“Şikayette bulundum”

Bir şekilde polisi arayabildim adam kaçtı, ara sokağa girdi peşinden gittim elimde telefon ile onun görüntüsünü çekmeye çalışıyordum, bir anda sokakta kayboldu. Çevredekiler sonra gelip yardım ettiler su verdiler. Ambulans geldi beni hastaneye götürdü, hastanede darp raporu aldım sonra karakola giderek şikayette bulundum.

“Eve nasıl gidebileceğimi düşünüyorum”

Bu insanlar nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar, biz sokakta rahat rahat yürüyemeyecek miyiz, daha önce başıma böyle bir şey geleceğini hiç düşünmemiştim ve aklımın ucundan geçmezdi. Nasıl bir insan bana vurup elini kolunu sallaya sallaya gezebiliyor. O gün eşofman giymiştim, ekmek almaya inmiştim ceket de giymiştim, iki dakikada başıma neler geldi. Böyle insanlar sokakta gezmemeleri potansiyel katil bunlar. Korkuyorum bugün eve nasıl gideceğim onu düşünüyorum” dedi.

/Ajans/

İlginizi çekebilir