Diyarbakır: Kurdistani İttifak seçim gündemiyle toplandı

Kurdistani İttifak Çalışması, seçim gündemiyle DBP’nin ev sahipliğinde toplandı.
Kurdistani İttifak Çalışması, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Cumhurbaşkanlığı adayı çıkarma eğilimini yeniden gözden geçirmesi kararı üzerine toplandı. HDP’nin kararını değerlendirmek üzere Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ev sahipliğinde partinin Amed’te bulunan Genel Merkez Danışma Bürosu’nda gerçekleştirilen toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA) Genel Başkanı Mehmet Kamaç, Azadî Partisi Genel Başkanı Ayetullah Aşiti, Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Sinan Çiftyürek, Devrimci Demokratik Kürt Derneği’nden (DDKD) Halim İpek ve Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (KDP-T) Mehmet Emin Kardaş ile HDP milletvekilleri Necdet İpekyüz, İmam Taşçıer ve Nusrettin Maçin katıldı.
Kurdistani İttifak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tutunacağı tutum ve aday çıkarma eğilimine dair görüşlerini HDP’ye iletecek.
HDP, bileşenleriyle gerçekleştireceği toplantının ardından Cumhurbaşkanı adayı çıkarma eğilimini Emek ve Özgürlük İttifakı’nın toplantısına taşıyacak. Son karar, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın toplantısında verilecek ve kamuoyuna deklare edilecek.

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir