Devlet Menzil Cemaati’nin müşterisi olmuş!

Kamuda hızla örgütlenen Menzil Cemaati’ne ait Ser Organizasyon Şirketi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nın ‘müşterisi’ olduğu ortaya çıktı.

Şirket internet sitesinde ‘Milli ve manevi değerleri şiar haline getirdiği’ etkinlikler düzenlediğini belirterek ‘müşterileri’ söyle açıkladı; “ Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Kızılay, Van ve Maraş Valiliği, Şarkısla Kaymakamlığı, Bursa, Kayseri, Ordu, Antep Büyükşehir Belediyesi ile Kütahya, Uşak ve Keçiören Belediyesi ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu ile birçok yandaşın yönetiminde yer aldığı TÜGVA.” Seçimlerde iktidara desteğini açıklayan Menzil Cemaati’nin AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kalıp sabun ve ramazan erzağı sattığı ortaya çıkmıştı.

 

Benzer haberler

Politico: Amerika, İsrail’e yıl sonuna kadar süre…

Kobani Davası’nda tüm talepler reddedildi

Menzil Cemaati’ne ait Nakış Toptan Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 9 Aralık 2016 tarihinde İBB İştiraki İSPARK’a 84 bin 807 TL bedelle kalıp sabun sattı. Aynı şirket 19 Temmuz 2013 tarihinde de yine İSPARK’A 130 bin 542 TL bedelle Ramazan erzağı sattı.

Kaynak: İsmail Arı / Birgün

İlginizi çekebilir