Dersim’de polis işkencesi: Doğukan Gül karakolda dövüldü

Dersim’de dün gece saatlerinde 3 arkadaşı ile gözaltına alınan Doğukan Gül isimli genç, götürüldüğü İl Emniyet Müdürlüğü’nde polisler tarafından işkenceye uğradı.

Dersim’de dün gece Atatürk Mahallesi’de polislerce gözaltına alınan Doğukan Gül isimli genç, götürüldüğü Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü’nde polislerce darp edildi.

Darp edilen Gül, aldığı darp raporu ile bugün Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

Tunceli Adliyesi önünde ulaştığımız Gül, yaşananları şöyle anlattı:

“Dün gece saat 12.00 civarında yol üzerinde yürüyüş yapıyorduk. Silah sesleri duyduk ve korktuk. Hızlı yürümeye başladık. Ve polisler bizi zorla arabaya koydular ve karakola götürdüler. Karakola girer girmez bütün polisler bana saldırdı. Üç dakika boyunca bana vurdular. Aynı şekilde başka odaya alınca da bana şiddet uyguladılar. Sabaha kadar gözaltında tuttular. Şiddete sonra bayıldım ve kendimi yerde buldum. Ondan sonra benim olayla alakam olmadığını anlayıp şikayetçi olmamamı istediler.”

Sabah saat 08.00 sularında gözaltına alınan 3 arkadaşı ile birlikte ifadelerinin alındığını kaydeden Gül, ardından Tunceli Devlet Hastanesi’ne sağlık muayenesi için götürüldüğünü söyledi. Hastanede darp raporu alan Gül, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek kendisini darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Diğer yandan Gül’ün babası Hüseyin Gül, suç duyurusu için polislerden yoldaki ve karakoldaki mobese ve kamera görüntülerini istediklerini ancak emniyetin kameraların bozuk olduğunu ileri sürdüklerini kaydetti.

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir