Demirtaş, babasının cenaze törenine katılmayacak

Babası Tahir Demirtaş’ı kaybeden HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cenaze törenine katılmayacağı öğrenildi. 

Tutuklu Kürt siyasetçi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Edinilen bilgiye göre, Selahattin Demirtaş, babasının cenazesine katılmayacağını avukatlarına bildirdi.
CENAZE BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK
Tahir Demirtaş’ın cenazesi, defin işlemi için Amed’in Rezan ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenaze törenine, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, DEM Parti milletvekilleri Saliha Aydeniz, Sevilay Çelenk ve Serhat Eren ile partinin il ve ilçe yöneticileri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticileri, İnsan Hakları Derneği (İHD) Amed Şubesi yöneticileri, Barış Anneleri, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda kişi katıldı. Demirtaş’ın cenazesi, burada yapılacak dini vecibelerin ardından Sûr ilçesindeki Mardin Kapı Mezarlığı’ndaki aile mezarlığında saat 16.00’da defnedilecek.
Benzer haberler

Gazze’nin kuzeyine ilk kez havadan paraşüt ile insani…

Havada bomba paniği: ABD uçağı acil iniş yaptı

Tahir Demirtaş’ın taziyesinin, Liceliler Yas Evi’nde kabul edileceği bildirildi.
DEM PARTİ’DEN AÇIKLAMA
DEM Parti Genel Merkezi de yaptığı açıklamada, rehin tutulan Demirtaş’ın cenazeye katılmayacağı belirtilerek, “Demirtaş, yassını cezaevindeki hücresinde yaşamak istediğini, bu konuda her hangi bir talepte bulunmayacağını iletmiştir” denildi.

 

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi çekebilir